Ana Sayfa » Albumler » Bilal Sonses Kimdir

Bilal Sonses Kimdir

Youtube hesabından paylaştığı kendisine ait besteleri seslendirdiği videolar ile beğeni toplayan genç şarkıcı Bilal Sonses, 1989 yılında İstanbul’ un Fatih ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Yakışıklı şarkıcı asıl ününü Ayla Çelik’in çok beğenilen Bağdat isimli parçayı seslendirmesi ile kazanmıştır. Sonses, bu parça ile ününü tüm Türkiye’ye yaydı. Güzel sesli genç şarkıcının Bağdat parçasını şarkının sahibi Ayla Çelik’ten daha iyi yorumladığını söyleyenler hiçte az değil. Youtube üzerinden yayınladığı video kamuoyundan geçer not aldı.

 

Bilal Sonses’in Eğitim Hayatı Nasıldır?

Ayla Çelik’in Bağdat isimli parçasını yorumlamasıyla ülkemizde sükse yapan başarılı şarkıcı Sonses, ilkokulu fatih’te bir okulda tamamlamıştır. Lise tercihini yaparken kendisindeki turizm merakını fark eden çiçeği burnunda şarkıcı, Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesine kayıt olmuştur. Sanatçı, lise eğitimini tamamladıktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Ön Lisans programına kayıt olmuş ve 2 yılda eğitimini tamamlamıştır. Hayatında öğrenme ve gelişme isteğini kaybetmeyen Sonses, Düzce Üniversitesine kayıt olarak eğitim hayatını devam ettirmektedir.

 

Bilal Sonses Youtube’da Nasıl Tanındı?

Ünlü pop müzik sanatçısı ve bestecisi Bilal Sonses, hayatını değiştirecek olan Youtube’ da 2015 yılında kendi isminde bir kanal açmıştır. Sonses, bu youtube kanalına kendi bestelerini yüklemiş ayrıca söylediği cover parçaların videolarını da yüklemiştir. Bu videolar ile tanınmaya başlayan yakışıklı şarkıcı, Ayla Çelik’in Bağdat isimli parçasını seslendirdiği videoyu Youtube hesabında yayınlayınca olan oldu ve Bilal Sonses tüm Türkiye tarafından tanınan ve beğenilen bir şarkıcı oldu. Genç şarkıcının Bilal Sonses isimli youtube kanalının 200000 takipçisi bulunmaktadır. Daha sonra Sonses, Netd müzikle yaptığı anlaşma ile ‘Son olarak iki kelime’ adlı şarkısı bu kanalda yayınlanmış ve kendi rekorunu kırarak ilk haftasında 1 milyon’dan fazla dinlenmiştir.

Bilal Sonses’in Yaşı Kaçtır?

Popüler şarkıcı, 1989 yılında dünyaya gelmiş ve şuan 28 yaşındadır.

Bilal Sonses’in Boyu ve Kilosu Kaçtır?

Başarılı genç popçunun boyu 1,76 m dir ve Türk erkekleri için ideal boydadır. Sonses’in kilosu ise boyuyla orantılı olarak 70 tir.

Bilal Sonses’in Göz ve Saç Rengi Nedir?

28 yaşında ki şarkıcının göz rengi kahverengidir. Sonses’in saç rengi ise kumraldır.

Bilal Sonses Nerelidir?

Yakışıklı popçu’nun memleketi bilinmese de İstanbul Fatih’te dünyaya gözlerini açmıştır.

Ümit ERGÜN